Microsoft’dan Önemli Karar ! Mayıs’tan İtibaren Skype ve XBox Kullanıcıları Saldırı Dili Kullanamayacak !

0

Microsof firması 1 Mayıs’tan itibaren hizmet sözleşmesinde yapacağı değişiklikleri resmi internet sitesi üzerinden “Microsoft Hizmet Sözleşmesi’nde Yapılan Değişiklerin Özeti” başlığıyla duyurdu. Microsoft duyurudan da anlaşılacağı üzere sözleşmede bazı değişikler yapacak.

Bir hukuk öğrencisi olan Jonathan Corbett sözleşmeyi inceledi ve çok çarpıcı bir detaya ulaştı. Sözleşmenin 5. bölümünde;

Kullanım Kuralları bölümünde, saldırgan dil kullanımının ve dolandırıcılığın yasak olduğunu açıkladık. Ayrıca, Kullanım Kurallarının Xbox Hizmetler üzerinden ihlal edilmesinin; içerik lisanslarının, Xbox Gold Üyelik süresinin ve hesapla ilişkili Microsoft hesap bakiyelerinin yitirilmesi dahil, Xbox Hizmetleri katılımlarının askıya alınmasıyla veya yasaklanmasıyla sonuçlanabileceğini açıkladık.

ifadesi yer alıyordu.

Yani bu ne anlama geliyor. Aslında saldırgan bir ifadesinin net bir açılımı yok. Fakat insanların aklına acaba Nasıl Twitter kullanırken küfür, saldırgan dil veya hakaret edici bir üslup kullanan trollerin twitter hesapları sözleşmeden dolayı banlanıyor ve bir daha kullanılamaz hale geliyor, Skype ve XBox kullanıcıları da aynın bunun gibi kullandığı hizmetlerde saldırgan bir içerisine girerlerse hesapları kapatılabilecek.mi sorusu geliyor.

Hizmet sözleşmesini incelemek isterseniz linki:

https://www.microsoft.com/tr-tr/servicesagreement/upcoming-updates.aspx

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.