İntel 2020’de GPU Pazarına Girecek

0
Geçtiğimiz aylarda güvenlik sistemlerindeki açıkla gündeme gelen Intel şirketi olayın bir nebze unutulmasının ardırdan 2020 yılında oyun merkezli grafik pazarına gireceğini açıkladı. Yani bu Nvidia ve AMD’ye yeni bir rakip gelmesi anlamına geliyor.
Intel’in grafik şefi Raja Koduri, GPU veritabanını baştan tasarlayarak önceden video akışı ve oyun akışında değişiklik gösteren sistemi farklı bölümlerdeki GPU tabanına yerleştiriyor. Kaduri yaptığı açıklamada Intel’in AMD’le yaptığı işbirliğinin şirketin grafikteki işlevselliğini arttırmaya yönelik çalışmaları desteklediğini ifade etti.

Intel’in grafik bölümünden sorumlu şefi Raja Koduri GPU veritabanını baştan tasarlıyor. Önceden video akışını ve oyun içi performans desteğini tek bir sistem içerisinde saklayan Intel, yeni tasarımı ile bu iki özelliği farklı bölümlerdeki GPU tabanına yerleştiriyor. Raja kaduri’ye göre Intel, AMD’yle yaptığı iş birliğinin şirketin ürünlerinin grafiksel işlevselliğini geliştirmeye yönelik çalışmalarını arttırmasını destekliyor. Intel’in bu gereksinimleri Article Sound üzerinde yapılan değişiklikler sayesinde gerçekleşiyor.

Intel şirketi yine geçtiğimiz günlerde HD grafik donanımının yerini Radeon Vega grafikleri sahip bir dizi işlemciye bırakmak için AMD ile işbirliği yaptı. Ayrıca Intel şirketi ürünlerindeki çeşitliliği de arttırmak istemekte. Fakat AMD’ye rakip olmalarının ise bu ortaklığı zora sokabileceği söyleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.