Turkcell BİP Web Nasıl Kullanılır?

0

Bugün sizlerle Turkcell’in BİP Web servisini nasıl kullanılacağını anlatacağız. Turkcell’in yaptığı yeni güncelleme ile artık BİP Web uygulamasına masaüstü bilgisayarlardan erişime açılmış durumda. Whatsapp’ın yerli ve milli rakibi olan BİP yeni çıkan özellikleriyle masaüstü sürümü sizlerle.

Turkcell BİP Web Nasıl Kullanılır?

Turkcell’in yeni hizmeti olan BİP Web kullanıcılar bilgisayarlarının başında iken kesintisiz olarak telefonları kapalı olsa bile konuşmasını dosya, resim, video aktarımı gibi hizmetleri de bizlere sunuyor. Turkcell’in BİP Web ile asıl amacı ise yeni sloganları olan “Türkiye’nin datası Türkiye’de kalsın!” vizyonuyla hareket eden Turkcell bu slogan ile kullanıcıları yerli hizmete çekmek istiyor.

Turkcell’in yaptığı açıklamada ise uygulamanın bununla sınırlı kalmayıp yakında daha kapsamlı bir güncelleme gelerek uygulamanın Sesli/Görüntülü arama yapabilmesini sağlayacak. Böylelikle Whatsapp Web’te olmayan çoğu özelliğin BİP Web’te olmasıyla Whatsapp’ın en büyük rakiplerinden biri olacak. Gelin BİP Web’in nasıl kullanıldığına yakından bir göz atalım.

BİP Web Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle BİP Web’in hizmet verdiği siteye giriş yapıyoruz.
  • Ardından telefonunuzdaki BİP uygulamasından Profil menüsünü açın ve BiP WEB seçeneğine tıklayın.
  •  Web sayfasında karşınıza çıkan QR kodu aktif olan telefon kamerasından okutun.
  • Artık doya doya masaüstü üzerinden mesajlaşabilir ve dosya aktarımı yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.